tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Z wizytą w chełmskim muzeum, czyli wielkie starcie z chińską armią!
Z wizytą w chełmskim muzeum, czyli wielkie starcie z chińską armią!
Napisał Sekretariat   
Środa 18 marca 2009

            Pomysł na zorganizowanie wycieczki, a raczej krótkiego wypadu do Chełma na wystawę prezentującą chińską terakotową armię okazał się bardzo udany. Nie był to tylko edukacyjny wyjazd, ponieważ mieliśmy przy tym sporo rozrywki. Muzeum wraz z wystawą gwarantowało nam dużo atrakcji.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Mogliśmy poznać nie tylko  historię ośmiu tysięcy terakotowych chińskich wojowników stworzonych za panowania pierwszego chińskiego cesarza Qin Si Huang Di

(III w. p.n.e), ale również dowiedzieć się, jak te gliniane figury powstawały. Takie posągi obejrzeliśmy na początku w filmie, a później już na żywo – wrażenia nie do przecenienia! Gliniane figury stały się ciekawym obiektem naszych fotografii, których powstało bardzo dużo. Oprócz tego, na koniec naszego pobytu w muzeum, mogliśmy przymierzyć chińskie „szaty” i mieliśmy przy tym dobrą zabawę.

Szkoda, że nasz wyjazd trwał bardzo krótko, liczymy jednak, że będzie ich więcej!

 

Opr.: Piotr Motwicki, kl.1a/h

Ostatnia aktualizacja ( Środa 18 marca 2009 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
7075158