tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Światowy Dzień Rzucania Palenia w naszej szkole
Światowy Dzień Rzucania Palenia w naszej szkole
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 5 grudnia 2016

W dniu 30.11.2016 odbyła się w naszej szkole akcja profilaktyczna z okazji „Światowego Dnia Rzucania Palenia”. W akcji wzięło udział 7 klas licealnych, 10 technikalnych oraz 2 klasy zawodowe. Pani Sylwia Martyniuk młodszy asystent ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Włodawie przeprowadziła quiz wiedzy o uzależnieniach oraz zbadała poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu ponad 150 uczniów przy pomocy Smokerlyzer. W ramach quizu uczniowie otrzymali kalendarze. Ze względu na ogromne zainteresowanie uczniów, pielęgniarka szkolna pani Teresa Wólczyńska została poproszona o pomoc przy mierzeniu ciśnienia krwi. Uczniowie mieli możliwość przejść przez dwa tory przeszkód wykorzystując narkogogle i alkogogle. W akcji pomagała pani Edyta Sołtys.

                Koordynatorem szkolnym była pani Magdalena Kratiuk. Akcja profilaktyczna podsumowywała czwarta edycję programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość”, który jest komponentem „Profilaktycznego programu przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”.

Ostatnia aktualizacja ( Wtorek 6 grudnia 2016 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
7075204