tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow Jakub Oszust po raz trzeci w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach!
Jakub Oszust po raz trzeci w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach!
Napisał Sekretariat   
Poniedziałek 20 marca 2017
    Jakub Oszust uczeń klasy trzeciej II LO we Włodawie już po raz trzeci był w Wielkim dwuetapowym finale Olimpiady i po raz drugi został laureatem tej rywalizacji. Rywalizacja była bardzo zacięta, przybrała formę teleturnieju prowadzonego przez Tadeusza Sznuka: „ Jeden z dziesięciu”. Padały pytania zarówno z historii mediów, nagród Pulitzera, czy Polskich Telekamer. Wiedza i szczęście przesądziły o wygranej Kuby. Otrzymał Indeks na wybraną przez siebie w Polsce uczelnię wyższą, staż w wybranym medium oraz oczywiście nagrody rzeczowe.
owm2.jpg
owm1.jpg
      Media to we współczesnych państwach demokratycznych IV władza. Wszyscy wiedzą o jej znaczeniu i odczuwają wpływ, niewielu jednak zna tajemnice jej działania. Media rządzą niemalże wszystkim, nawet naszym życiem. Olimpiada Wiedzy o Mediach to ogólnopolska inicjatywa uczelni z całego kraju, szansa dla uczniów, a w szczególności klas maturalnych, którzy chcą zdobyć jeden z 48 indeksów na kierunku dziennikarskim oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Tp-link, Wydawnictwo Bauer, Świat Wiedzy, Bank Zachodni WBK, Cogito.
Małgorzata Oleniak- opiekun
owm2.jpg

owm2.jpg

owm2.jpg

Ostatnia aktualizacja ( Poniedziałek 20 marca 2017 )
< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
7075424