tarcza header image
Start arrow Projekty arrow Zestawy interaktywne dla szkół arrow Fundacja Narodowego Banku Polskiego
Fundacja Narodowego Banku Polskiego
Napisał Sekretariat   
Środa 6 kwietnia 2011


Fundacja Narodowego Banku Polskiego ufundowała 100 zestawów interaktywnych do nauki podstaw przedsiębiorczości dla stu szkół ponadgimnazjalnych. W nowoczesny sprzęt składający się z tablicy interaktywnej i projektora zostały wyposażone placówki
z pięciu województw o najniższym w Polsce średnim PKB, w tym Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie.

Interaktywny sprzęt audiowizualny, jaki otrzymały szkoły z woj. podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego, to duża pomoc dydaktyczna dla nauczycieli, ułatwiająca przyswajanie wiedzy przez uczniów. Dzięki niej lekcje staną się ciekawsze i bardziej atrakcyjne.

 

­− Cieszymy się, że możemy pomagać polskiej oświacie, aby nauczała w sposób nowoczesny
 i ciekawy. Ta inwestycja może zwrócić się wielokrotnie, bo jak pokazują badania, wiedza ekonomiczna przekłada się na jakość życia – im większa wiedza, tym większe szanse na zawodowy sukces. Dlatego jednym z celów NBP jest edukacja ekonomiczna. Na działaniach edukacyjnych skupia się też Fundacja NBP”
– mówi profesor Alojzy Nowak z Rady Fundacji, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Celem programu realizowanego przez Fundację NBP jest wsparcie szkół, które najbardziej takiej pomocy potrzebują. Dlatego też o wytypowanie placówek uczestniczących w programie poprosiliśmy Kuratoria Oświaty z pięciu województw tzw. Ściany Wschodniej, o najniższym średnim Produkcie Krajowym Brutto – mówi Prezes Fundacji Narodowego Banku Polskiego, Eryk Pyra. – Z informacji, jakie zebraliśmy w szkołach, wynika, iż zestawy interaktywne są bardzo potrzebne nauczycielom i uczniom, lecz skromne możliwości finansowe placówek oświatowych często nie pozwalały dotychczas na ich zakup. Dla wielu szkół ponadgimnazjalnych tablica interaktywna do nauki przedsiębiorczości to cenny nabytek,
w znaczący sposób ułatwiający pracę dydaktyczną.

 

Tablica interaktywna umożliwia wykorzystywanie podczas zajęć lekcyjnych internetu
i  programów multimedialnych, wyświetlanie filmów dydaktycznych, jak również tworzenie indywidualnych lekcji i ich prezentacji. Oprogramowanie tablicy zawiera aplikacje
 i narzędzia do prezentacji materiału edukacyjnego w sposób nowoczesny, ciekawy,
 i interaktywny. Ponadto nauczyciel ma lepszy kontakt z klasą, ponieważ podczas zajęć stoi przy tablicy interaktywnej, a nie przy komputerze.

 

Fundacja Narodowego Banku Polskiego zapewnia wszystkim szkołom bezpłatny montaż
i konfigurację zestawu oraz szkolenie dla nauczycieli obsługujących sprzęt oraz licencje do korzystania z dostarczonego oprogramowania. Ponadto każda z wytypowanych przez Kuratoria Oświaty szkół otrzyma nieodpłatnie od Departamentu Edukacji i Wydawnictw Narodowego Banku Polskiego komputerowy program „Lekcja ekonomii”

 Nauczycielom i uczniom, życzę, aby ten sprzęt służył jak najdoskonalej uatrakcyjniając zajęcia – dodaje profesor Alojzy Nowak, członek Rady Fundacji NBP. ­− Mam nadzieję, że dzięki tym pomocom nauka ekonomii stanie się łatwiejsza.

Ostatnia aktualizacja ( Środa 6 kwietnia 2011 )
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Ministerstwo Edukacji Narodowej

W skrócie
Pierwszą szkołą zawodową we Włodawie była, utworzona w 1929 r. przy Sierocińcu im. Tadeusza Kościuszki, Sejmikowa Szkoła Rzemiosł Sejmiku Włodawskiego. Posiadała ona internat i mieściła się w dzisiejszym budynku oddziału internistycznego Szpitala Powiatowego.
Licznik odwiedzin
7078276