tarcza header image
Start arrow Aktualności arrow POLONUSI W MODRZEWIAKU
POLONUSI W MODRZEWIAKU
Napisał Sekretariat   
Piątek 31 października 2008

W dniach 26-31października 2008 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 i II liceum Ogólnokształcącym we Włodawie przebywała grupa młodzieży

ze szkoły Polska Macierz Szkolna z Pińska na Białorusi. Wszyscy uczestnicy pobytu edukacyjnego posiadali swoich przodków wywodzących się z Polski. Wśród młodzieży była grupa 18 przyszłych studentów , którzy razem z młodzieżą ”Modrzewiaka” uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych z języka polskiego i historii pogłębiając znajomość literatury polskiej i historii oraz integrując się z rówieśnikami z „Modrzewiaka”. Druga grupa 22 osobowa reprezentująca zespół muzyczny „Jagódki” z Pińska nagrywała w szkole płytę muzyczną oraz uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych w Szkole Podstawowej Nr 3 we Włodawie oraz Szkole Podstawowej w Uhrze.

Wszyscy zwiedzili szkołę oraz miasto Włodawę podkreślając przyjazną atmosferę oraz sympatycznych ludzi jakich spotkali. Ostatniego dnia pobytu zorganizowano naszym gościom wycieczkę do Kazimierza Dolnego i Lublina.

Celem pobytu było nawiązanie współpracy miedzy szkołami, poznanie ojczyzny swoich przodków, doskonalenie znajomości języka polskiego oraz wymiana doświadczeń miedzy kadrą pedagogiczną z Polski i Białorusi.

Organizatorem pobytu było Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oddział w Chełmie.

< Poprzedni   Następny >
Biuletyn Informacji Publicznej w ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie
Facebook szkoły
ePUAP2
ePUAP
Dziennik UONET+

Ważne strony
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Nasz Patron -2 Mazowiecki Pułk Saperów
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
Powiat włodawski
Oferta edukacyjna
Kuratorium Oświaty w Lublinie

W skrócie

Czy wiesz, że w dniu 1 lutego 1929 r. otwarto Dokształcającą Szkołę Zawodową, była to szkoła koedukacyjna która, mieściła się w gmachu Szkoły Powszechnej nr 1 (ul. Wyzwolenia).Uczyło w niej ośmiu nauczycieli ze szkół powszechnych, nauka trwała 3 godziny dziennie, łącznie – 18 tygodniowo. W roku szkolnym 1937/38 uczęszczało do niej 73 uczniów w następujących zawodach: krawiec, kuśnierz, szewc, kamasznik, czapnik, subiekt, ślusarz, zegarmistrz, fryzjer, stolarz, cieśla, drukarz, introligator, mechanik, murarz, rzeźnik, robotnik dzienny, a także 11 niezatrudnionych.

Licznik odwiedzin
7070133